Konkurs mający na celu ochronę pszczół. Będą nasadzenia roślin miododajnych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Rafał Grzyb PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
29-03-2024,8:25 Aktualizacja: 29-03-2024,8:29
A A A

450 tys. zł przeznaczył Zarząd Województwa Małopolskiego na działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających w ramach kolejnej edycji programu Małopolska Pszczoła - poinformowało w czwartek biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Celem programu jest ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół i pastwisk.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka zauważył, że władze regionu, ogłaszając kolejną edycję konkursu, angażują społeczność województwa do podnoszenia wiedzy dotyczącej ochrony i dobrych praktyk służących zapylaczom.

agencja, nabór, wnioski, interwencje, pszczoły

Nabory pszczelarskie podsumowane. Największe zainteresowanie dofinansowaniem maszyn i urządzeń

Ponad 4800 wniosków wpłynęło w ramach zakończonych 18 stycznia naborów dotyczących przyznania pomocy z siedmiu interwencji pszczelarskich - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Nabory...

„Środowisko naturalne jest bezcennym dobrem wspólnym, a owady zapylające – jednym z ważniejszych jego elementów” – wskazał wicemarszałek, cytowany w komunikacie.

Koniecznym rezultatem do osiągnięcia przez uczestników projektu są zasiewy lub nasadzenia roślin miododajnych lub pyłkodajnych. Działaniom tym mogą towarzyszyć zajęcia edukacyjne i promocyjne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczące roli zapylaczy w środowisku naturalnym oraz potrzebie ich ochrony.

Na obecną edycję konkursu przeznaczono 450 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia zajmujące się ekologią i ochroną zwierząt, a także ochroną dziedzictwa przyrodniczego. Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 22 kwietnia br.

Poleć
Udostępnij