Koniec rolniczej blokady drogi krajowej nr 15 w okolicach Sampławy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Joanna Kiewisz-Wojciechowska PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
18-08-2021,10:00 Aktualizacja: 18-08-2021,9:49
A A A

Rolnicy zakończyli w środę trwającą dobę blokadę drogi nr 15 w okolicach miejscowości Sampława (warmińsko-mazurskie) - podały służby drogowe.

Rolnicy związani z AgroUnią blokowali drogę krajową nr 15 od godz. 8 rano we wtorek. Przez trwającą dobę blokadę auta ciężarowe i osobowe jeździły objazdami - na miejscu blokady nie tworzyły się zatory. Przepuszczano jedynie karetki pogotowia.

protest, blokada drogi, agrounia, michał kołodziejczak

Blokujący drogę domagają się spotkania z premierem

W okolicach Sampławy (woj. warmińsko-mazurskie) trwa od rana zorganizowana przez rolników 24-godzinna blokada drogi krajowej nr 15. - Domagamy się spotkania z premierem i rozmów na temat polskiego rolnictwa - mówił...
Oficer prasowa policji w Iławie poinformowała, że podczas blokady nie doszło do żadnych incydentów. Rolnicy uprzedzili o proteście Urząd Gminy w Lubawie, a ten zarządcę drogi - GDDKiA.

Drogę krajową nr 15 przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 536 w okolicach Sampławy w powiecie iławskim tarasowały rolnicze ciągniki z przyczepami. Związani z AgroUnią i stowarzyszeniem rolników indywidualnych z Warmii i Mazur uczestnicy domagali się rozmów z premierem. Podkreślali, że ceny skupu żywca są niższe, niż koszty produkcji. Skarżyli się na restrykcje związane z występowaniem w ich okolicach ASF.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement