Copy LinkXFacebookShare

Kombajny poszły z dymem

W miejscowości Dziwie (gm. Przedecz, woj. wielkopolskie) w ogniu stanęły kombajny zbożowe. Pożar próbował najpierw gasić kierowca maszyn, a później do akcji ruszyli strażacy.  


Na miejsce pożaru zadysponowani zostali ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, OSP Kłodawa, OSP Przedecz oraz OSP Chodów.

– Po dojeździe pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte są dwa kombajny zbożowe – relacjonuje mł. bryg. Jacek Wiśniewski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole.

– Kierowca rolniczych maszyn przed przybyciem straży pożarnej próbował gasić pożar przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Ratownicy podali dwa prądy gaśnicze na palące się kombajny i ogień został ugaszony. Dwie maszyny spaliły się jednak – dodaje.

Pożar przez ponad 2,5 godziny gasiło 20 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny wybuchu ognia prowadzi policja.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

Aktualności

Śmiertelne zderzenie z ciągnikiem. 69-latek zginął na miejscu