Kolumbijczycy pracowali przy uboju drobiu. Straż graniczna nakazała im wyjazd

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-02-2023,10:35 Aktualizacja: 22-02-2023,10:44
A A A

W ramach przeprowadzonej w ubojni drobiu kontroli legalności zatrudnienia pogranicznicy ujawnili i zatrzymali czterech obywateli Kolumbii pracujących "na czarno".

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej przeprowadzili kontrolę w zakresie legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. W jej wyniku wpadło czterech Kolumbijczyków, którzy naruszyli art. 120 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

brak rąk do pracy w rolnictwie, KRIR, zatrudnianie obcokrajowców w gospodarstwie, pracownicy sezonowi

Brakuje rąk do pracy w rolnictwie. Izby: wydłużmy zezwolenia cudzoziemcom

Do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej trafiła opinia samorządu rolniczego do projektu ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców. Jest w niej m.in. postulat wydłużenia okresu określającego zezwolenia na pracę sezonową. Krajowa Rada Izb...

"Mężczyźni na terenie Śląska wykonywali prace związane z ubojem drobiu. Nie posiadali jednak odpowiedniego zezwolenia na pracę" - podaje Śląski Oddział Straży Granicznej.

Komendant PSG w Rudzie Śląskiej w następstwie ustaleń z kontroli wydał wobec cudzoziemców decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu 15 dni oraz o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Strefy Schengen przez rok.

"Właściciel podmiotu gospodarczego również naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych. W związku z popełnionym wykroczeniem w przedmiocie nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające, a następnie funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie" - informuje SOSG.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu