Copy LinkXFacebookShare

Kolejny pożar ciągnika. Strażacy apelują o kontrole maszyn i gaśnice

Szybka reakcja właściciela i użycie gaśnic zminimalizowało skutki pożaru ciągnika rolniczego – wskazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie).

Do pożaru ciągnika rolniczego doszło  podczas koszenia trawy w miniony wtorek w pobliżu wsi Rogity pod Braniewem.  Na miejsce skierowano strażaków z braniewskiej KP PSP, którzy dogasili zarzewia ognia.

„Rozpoczęły się intensywne prace rolnicze. Strażacy apelują o przeprowadzenie kontroli sprzętu rolniczego (w tym sprawności pojazdów). Zachęcają do wyposażenia ciągników rolniczych i pojazdów w podręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice), który bardzo często okazuje się pomocny” – czytamy w komunikacie KP PSP w Braniewie.

Zobacz nas w Google News

powschodowe odchwaszczanie ziemniaka, odchwaszczanie ziemniaka, rimsulfuron, metrybuzyna, bentazon
Uprawa

Powschodowe odchwaszczanie ziemniaka

Zboża

Pszenica ozima kwitnie. Nie nawoź jej w tym okresie

stasai_metrybuzyna
Okopowe

Wrażliwość plantacji ziemniaka na metrybuzynę

pszenica, pole
Uprawa

Nowe odmiany pszenicy ozimej w Krajowym Rejestrze