Kolejni "specjaliści" od wirtualnych maszyn zatrzymani

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2017,12:30 Aktualizacja: 01-07-2017,13:52
A A A

Trwa dobra passa policjantów z Dolnego Śląska w zwalczaniu przestępczości internetowej. Rozbita została kolejna szajka wyłudzająca zaliczki na wirtualny - jak się później okazuje - sprzęt rolniczy oraz budowlany.

Po opisywanych przez nas ostatnio sukcesach m.in. stróżów prawa z Legnicy, tym razem na medal spisali się ich koledzy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

policja, przestępczość, oszust, handel wirtualnymi maszynami, maszyny rolnicze, leszno, katowice

Handlował wirtualnymi maszynami. Już jest za kratami

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który według policji przez jeden z portali ogłoszeniowych prowadził fikcyjną sprzedaż m.in. maszyn rolniczych. Oszust brał zaliczki i znikał jak kamfora. Na trop mężczyzny wpadli...

Mundurowi wytropili i zatrzymali szajkę, której mechanizm działania polegał na zamieszczaniu na portalach internetowych fałszywych ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych i budowlanych.

- Oszuści proponowali atrakcyjne ceny oraz zamieszczali przypadkowe fotografie maszyn z internetu. Warunkiem dostawy sprzętu było wpłacenie zaliczki mającej rzekomo pokrywać koszty jego sprowadzenia - poinformował podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Mimo, że ten sposób działania przestępców jest często nagłaśniany w mediach, wciąż nie brakuje osób, które skuszoną niższą ceną decydują się na niebezpieczne transakcje. Skorzystali z tego podejrzani i wyłudzili prawie 50.000 zł.

- Zarzuty w sprawie usłyszało pięć osób. Wszystkim grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobni organizatorzy tego procederu, 33- i 31-letni mieszkańcy Głogowa, na wniosek policji i prokuratury zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec pozostałej trójki w wieku 31, 27 i 31 lat, zastosowano dozory policyjne - podał podinsp. Kaleta.

Sprawa jest rozwojowa. Głogowscy policjanci nadal prowadzą czynności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj