Copy LinkXFacebookShare

Kolejne magazyny w sieci Platformy Żywnościowej

Do sieci systemu magazynów autoryzowanych, które są odpowiedzialne za weryfikowanie i jakość przechowywanej pszenicy w ramach giełdy towarów rolno-spożywczych dołączyły obiekty w Łobzie i Świebodzinie należące do Al-Samer.

Za autoryzację magazynów odpowiada Towarowa Giełda Energii S.A. Na 30 kwietnia do sieci należy łącznie 17 profesjonalnych magazynów, z tego 12 do spółki Elewarr.

Łączna pojemność przechowalnicza tych elewatorów wynosi co najmniej 80,5 tys. ton. W trakcie procesu autoryzacji znajdują się trzy kolejne magazyny – informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Projekt Platforma Żywnościowa powstał z inicjatywy ministerstwa rolnictwa  w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Realizuje go KOWR w konsorcjum z Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego i Instytutem Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Działania są finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?