Kłusownicy w rękach policjantów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Wiktor Dziarmaga PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-12-2020,14:30 Aktualizacja: 17-12-2020,14:37
A A A

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pacanów podejrzewanych o kłusownictwo. W ich domach zabezpieczono broń, kilkaset sztuk amunicji oraz mrożone półtusze dzikiej zwierzyny.

Jak poinformował Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju, funkcjonariusze jednego z mężczyzn zatrzymali do kontroli drogowej.

policja, nielegalny połów ryb, lubelskie, kłusownictwo

Kłusownik łowił bez opamiętania. Wpadł przez zachłanność

Policjanci wspólnie ze Strażą Rybacką zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Urszulin (woj. lubelskie) podczas nielegalnego połowu ryb na zbiorniku wodnym w Wytycznie. Funkcjonariusze na miejscu ujawnili prawie 35 kilogramów ryb...

- 49-latek nie miał przy sobie dokumentu stwierdzającego tożsamość. Podał dane starszego brata. Policjanci udowodnili mu, że nie jest jednak tym, za kogo się podaje. Przypomnieli ponadto, że do marca przyszłego roku posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - przekazał.

Na miejsce interwencji przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu. Następnie funkcjonariusze przeszukali gospodarstwa prowadzone przez 49-latka oraz 54-latka, drugiego z podejrzewanych o kłusownictwo mężczyzn.

- W zabudowaniach młodszego znaleziono 3 jednostki broni długiej wraz z 275 sztukami amunicji oraz mrożone mięso zwierzyny łownej spakowane w 9 foliowych torb. W gospodarstwie 54-latka, podczas przeszukania, zabezpieczono tusze zwierzyny leśnej, najprawdopodobniej sarny oraz długą broń pneumatyczną - powiedział Piwowarski.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
TRANSMISJA NA ŻYWO - EKMA