Każdy Polak będzie miał dostęp do internetu. Już za 4 lata

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-10-2016,9:15 Aktualizacja: 04-10-2016,9:58
A A A

Do 2020 roku każdy Polak będzie miał dostęp do internetu - wynika z prognozy McKinsey Global Institute. Według badania Gemius w zeszłym roku dostęp do światowej sieci deklarowało 70 proc. mieszkańców kraju.

W związku z tym szacuje się, że w Polsce jest ok. 25 mln internautów. Większy odsetek jest w biznesie, gdzie do internetu podłączonych jest blisko 93 proc. firm. Takie dane opublikowała firma analityczna Deloitte. Niemal wszystkie z nich korzystały z łączy szerokopasmowych.

podatki, deklaracje podatkowe, pit, ministerstwo finansów

Polacy coraz chętniej składają PIT-y przez internet

59 proc. Polaków rozliczyło się z podatku PIT za 2015 r. samodzielnie, 21 proc. za pośrednictwem zakładu pracy lub ZUS - wynika z sondażu CBOS. 49 proc. samodzielnie rozliczających się z fiskusem złożyło swoje zeznanie przez internet, a 39...

Jeszcze w 2004 roku z łącz szerokopasmowych korzystało zaledwie 28 proc. firm i raptem co czwarty domowy użytkownik internetu. Według analizy firmy McKinsey Global Institute, która powołuje się na strategię Polskiego Narodowego Planu Szerokopasmowego, do 2020 roku już wszyscy Polacy będą mieli możliwość korzystania z cyfrowych zasobów sieci.

- Fakt, że każdy Polak w 2020 roku będzie miał dostęp do globalnej sieci, całkowicie przemodeluje optykę firm z sektora e-commerce na sprzedaż internetową. Do tego czasu wartość polskiego rynku e-sprzedaży może przekroczyć 62 mld złotych. Polskie e-sklepy muszą jednak nadążyć z wdrożeniami technologii, które pozwolą im wycisnąć wszystkie soki z internetyzacji i pozwolą skuteczniej konkurować o klienta w przestrzeni cyfrowej - podkreśla Jakub Kot, prezes firmy Dealavo.

Według prognoz firmy eMarketer globalna liczba użytkowników podpiętych do internetu już w tym roku przekroczy 3 miliardy osób, natomiast do 2018 roku już co drugi człowiek na ziemi będzie internautą.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE