Copy LinkXFacebookShare

KAS wojuje z bimbrownictwem. Leśna wytwórnia zlikwidowana

Kolejne leśna bimbrownia została namierzona i zlikwidowana przez funkcjonariuszy podlaskiej służby celno-skarbowej (KAS). Na miejscu było 150 litrów gotowego wyrobu.


Jak ustalili funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku, bimbrownia produkująca nielegalny alkohol miała funkcjonować w kompleksie leśnym w okolicach Gródka. I nie mylili się.

Gdy mundurowi wkroczyli na jej teren, kompletnie zaskoczyli nadzorującego wytwarzanie alkoholu 20-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Gródek.

"Na miejscu ujawniono m.in. piec, pojemniki na zacier i chłodnicę wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 150 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy 50 proc." – podaje podlaska KAS.

Lewy alkohol został oczywiście zarekwirowany, a aparatura służąca do jego wytwarzania zabezpieczona.

Przeciwko 20-latkowi zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna  będzie odpowiadał przed sądem i grozi mu wysoka grzywna.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

hodowla bydła
Hodowla

Hodowla bydła szansą dla polskich gospodarstw