Kaczyński uratował Jurgiela? Dymisja najwcześniej po wyborach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-06-2018,14:10 Aktualizacja: 04-06-2018,14:22
A A A

Premier Mateusz Morawiecki chciał pozbyć się z rządu kilku kolejnych ministrów z Krzysztofem Jurgielem na czele. Nie zgodził się jednak na to prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do jesiennych wyborów samorządowych zmian ma nie być.

Z oczekiwaniem dymisji najsłabszych ministrów szef rządu przyszedł do prezesa PiS już kilka tygodni temu, ale nic nie wskórał. Odwołania z Rady Ministrów są jednak bardzo prawdopodobne, choć odwleczone w czasie - informuje "Gazeta Wyborcza".

Krzysztof Jurgie, PiS, dymisja ministra Jurgiela, polityka, rząd PiS, rolnictwo

Premier chce dymisji ministra Jurgiela?

Im więcej niezadowolenia na wsi i rolniczych protestów, tym głośniej mówi się o możliwej zmianie na stanowisku ministra rolnictwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że premier Mateusz Morawiecki zabiega u prezesa PiS Jarosława...

Według dziennika los szefa resortu rolnictwa jest już jednak przesądzony. Politykowi nawet podobno zakomunikowano, że odejdzie z rządu, choć termin pozostaje kwestią otwartą.

Zdaniem polityków Jurgiel poległ przede wszystkim w walce z rozprzestrzenianiem się ASF. Wściekli są niego rolnicy, a liderzy PSL walczącego z PiS o głosy na wsi czują krew i  składają kolejne wnioski o jego dymisję.

Z kolei w samym rządzie zablokowano póki co flagowy pomysł ministra, czyli budowę za 130 mln zł muru na wschodniej granicy Polski, który miałby zatrzymać migracje dzików roznoszących chorobę.

Zdaniem informatorów "Wyborczej" zdymisjonowanie Jurgiela przed wyborami samorządowymi byłoby zatem jak przyznanie się do porażki. Polityk ma ponadto wiele szczęścia bowiem należy do wąskiego grona współpracowników prezesa PiS z byłego Porozumienia Centrum, którym szef partii podobno wybacza więcej niż innym.
 

źródło: "Gazeta Wyborcza"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu