Jest nowy wiceminister rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2022,8:05 Aktualizacja: 16-09-2022,8:08
A A A

Wręczyłem powołanie Januszowi Kowalskiemu na stanowisko wiceministra rolnictwa - poinformował Henryk Kowalczyk, wicepremier i szef resortu.

Informacje potwierdził również Piotr Müller, rzecznik rządu. - Premier Mateusz Morawiecki powołał, na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Henryka Kowalczyka Janusza Kowalskiego na funkcję wiceministra rolnictwa rozwoju wsi - powiedział.

Norbert Kaczmarczyk, MRiRW, Mateusz Morawiecki, Henryk Kowalczyk, Piotr Muller

Norbert Kaczmarczyk odwołany z funkcji wiceministra rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki przyjął wniosek Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa - przekazał Piotr Müller, rzecznik rządu. Na wcześniejszej konferencji...

- Taką kandydaturę przedstawiła Solidarna Polska, która zgodnie z umową koalicyjną ma możliwość przedstawienia kandydata na to stanowisko - dodał.

Zgodnie z informacją przekazaną przez biuro prasowe resortu rolnictwa Janusz Kowalski został także powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych. Obie funkcje, wiceministra i pełnomocnika będzie sprawował od 16 września.

Polityk jest posłem Solidarnej Polski, był wiceministrem aktywów państwowych w latach 2019-2021 i wiceprezydentem Opola w latach 2014-2015.

We wtorek rzecznik rządu informował, że premier przyjął wniosek ministra rolnictwa o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij