Jest nowy wiceminister rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-11-2021,12:30 Aktualizacja: 09-11-2021,12:33
A A A

Henryk Kowalczyk, wicepremier oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczył Krzysztofowi Cieciórze akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu.

W lakonicznym komunikacie na stronie resortu nie podano, czym będzie się zajmował nowy wiceminister. Ciecióra urodził się w 1989 roku w Radomsku. Jest absolwentem studiów Master of Business Administration z EY Academy, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Historyczno–Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. Był doradcą Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Ostatnio - od lipca 2019 roku - pełnił funkcję wicewojewody łódzkiego. Nowy wiceminister współprowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 80 hektarów, które specjalizuje się w uprawie rzepaku i winnicy.

Jego powołanie jest wynikiem umowy koalicyjnej, jaką Prawo i Sprawiedliwość zawarło ze stowarzyszeniem OdNowa (założyli je byli posłowie Porozumienia Jarosława Gowina), które stało się czwartym koalicjantem w Zjednoczonej Prawicy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu