Jest nowy Łowczy Krajowy. Minister wręczył akt powołania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: MŚ, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-04-2018,9:45 Aktualizacja: 18-04-2018,10:01
A A A

Henryk Kowalczyk, minister środowiska powołał nowego Przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Został nim Piotr Jenoch, który zastąpił Lecha Blocha.

Jenoch jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (specjalizacja łowiectwo). W latach 2003-2011 r. pracował w Zespole Łowiectwa w Departamencie Leśnictwa Ministerstwa Środowiska - podaje resort na swojej stronie internetowej.

łowiectwo, szacowanie szkód łowieckich, szkody łowieckie, szkody w uprawach, sołectwa, polski związek łowiecki

Jak szacować szkody łowieckie? Resort wyjaśnia

Szkody łowieckie trzeba już teraz zgłaszać do gmin, ale samo szacowanie ma odbywać się według starych wytycznych. Nie ma bowiem jeszcze przepisów wykonawczych do znowelizowanej ustawy Prawo łowieckie. Dokument wszedł w życie 1 kwietnia,...

Od 2012 r. jest pracownikiem PZŁ. W lipcu 2017 r. został wybrany na stanowisko Łowczego Okręgowego PZŁ w Warszawie. Pracował także w Nadleśnictwie Wyszków oraz w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Przez 5 lat był ponadto biegłym sądowym z zakresu łowiectwa i leśnictwa przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Piotr Jenoch jest członkiem PZŁ od 1991 r. Od 1998 r. pełni funkcję Prezesa Koła Łowieckiego "Czajka", zaś od 2005 r. jest członkiem Komisji Oceny Trofeów przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Ciechanowie oraz Rady Programowej Fundacji Ochrony Głuszca.

Jest również lektorem ekspertem prawa łowieckiego, sędzią-instruktorem strzelectwa myśliwskiego oraz delegatem na XXIII Krajowego Zjazdu Delegatów.

Pracował też jako wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych dla wyższego i średniego szczebla zarządzania.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu