Inwestują w OSP. Remizy pięknieją i przybywa sprzętu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-04-2018,9:30 Aktualizacja: 30-04-2018,9:46
A A A

Gminy i jednostki OSP w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2018 otrzymały dofinansowanie na prace remontowo-budowlane w 83 remizach i zagospodarowanie terenu wokół nich. Samorząd województwa przeznaczy na ten cel ze swojego budżetu niemal 3 mln zł.

- Codzienna praca strażaków z jednostek OSP jest bezcenna. Dlatego już od kilku lat dokładamy wszelkich starań, aby mogli pełnić swoją służbę w jak najlepszych warunkach, a uczestnicząc w akcjach ratunkowych mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i samochody - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

straż pożarna, OSP, nowy wóz OSP, kujawsko-pomorskie, pieniądze na sprzęt dla strażaków, OSP

O takim sprzęcie większość jednostek OSP może tylko marzyć

Strażacy ochotnicy chcą gasić pożary i pomagać ofiarom wypadków, jednak często przeszkodą w szybkim dotarciu na miejsce zdarzenia i udzielenie pomocy, jest przestarzały tabor. W wielu remizach stoją wozy bojowe pamiętające lata 70. i 80....

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie przypomina, że konkurs Małopolskie Remizy organizowany jest od 2009 roku. W tym czasie udało się wyremontować 742 remizy z całego regionu. Podczas dotychczasowych 10 edycji wydano blisko 29 mln zł.

Dzięki temu w większości przypadków zdecydowanie poprawiły się warunki pracy strażaków-ochotników, a same budynki remiz nie tylko zyskały nowy wygląd, ale nierzadko stały się wizytówką miejscowości. Remonty pozwoliły też lepiej zabezpieczyć sprzęt.

Za otrzymane z konkursu pieniądze mogą zostać sfinansowane zakupy materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane w remontach, prace remontowo-budowlane oraz zagospodarowanie terenu wokół remiz,  a także wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj