IMGW: sytuacja meteo się uspokaja, warunki hydro wciąż niebezpieczne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w poniedziałek rano, że stan alarmowy notuje się obecnie na 92 stacjach hydrologicznych, a ostrzegawczy - na 34.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w poniedziałek rano, że stan alarmowy notuje się obecnie na 92 stacjach hydrologicznych, a ostrzegawczy - na 34. Dla zlewni rzek na południu Polski aktualne pozostają ostrzeżenia hydro trzeciego stopnia.
IMGW poinformował na platformie X, że sytuacja meteorologiczna poprawia się, ale ta hydrologiczna wciąż pozostaje niebezpieczna. Zaznaczono, że stan alarmowy odnotowano na 92 stacjach hydrologicznych, a stan ostrzegawczy - na 34.

Podtopione gospodarstwo? PIU: zakłady ubezpieczeniowe uprościły procedury likwidacji szkód
W komunikacie przypomniano o ostrzeżeniach hydrologicznych trzeciego stopnia, które zostały wydane dla zlewni górnej i środkowej Odry, górnej Warty, zachodniej części zlewni górnej Wisły oraz w Tatrach.
W poniedziałek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało mieszkańcom zalanych terenów na południu kraju o niezdatności do spożycia wody kranowej i tej czerpanej ze studni.
SMS o treści: "Uwaga! Na zalanym terenie pij tylko wodę butelkowaną. Aktualne informacje dotyczące studni i przydatności wody kranowej do spożycia uzyskasz w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej" został wysłany do mieszkańców woj. dolnośląskiego i opolskiego.
Ostrzeżenie III stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof i zagrożenie życia.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
-
Krowy i świnia były w tragicznej kondycji. 50-latkowi odebrano zwierzęta
-
Turnusy dla dzieci rolników – takie są daty w te wakacje
-
KOWR poleca polskie smaki na światowe stoły
-
Ładowarki nie przyjechały, kupujący stracił 28 tys. euro
-
Będzie reforma ws. składek zdrowotnych rolników? Minister odpowiada
-
Feralna naprawa. Ciągnik ruszył i przejechał kierowcę
-
Groźny wypadek pilarza. Lądował śmigłowiec LPR
-
Gospodarstwo Wiesława Gryna. Innowacyjne metody upraw
-
Porozumienia MON z KOWR i Lasami Państwowymi. Chodzi o "Tarczę Wschód"




-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
16-04-2025,12:05
Aliplusowane zboża w żywieniu bydła mięsnego
-
18-03-2025,13:10
eMastitis po raz pierwszy. Antybiotyki można skutecznie ograniczać
-
17-03-2025,12:40
Jak zapobiegać problemom okresu okołoporodowego?
-
07-03-2025,10:30
O genetyce przyszłości dyskutowano w Żninie
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku
-
18-02-2025,8:40
Pierwsze wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku
-
11-12-2024,12:10
"Hoduj z Głową Świnie" nr 6/2024. Wideo
-
29-11-2024,8:05
Co znajdziecie w najnowszym wydaniu „Hoduj z Głową Bydło”?