Handel znów w niedziele? Resort odpowiada Polskiej Izbie Mleka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-10-2020,12:45 Aktualizacja: 02-10-2020,12:50
A A A

Czy zakaz handlu w niedziele nie powinien być co najmniej zawieszony w związku z kłopotami gospodarczymi wywołanymi pandemią koronawirusa? Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie wykluczyło takiej możliwości.

To właśnie do tego resortu trafiło z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wystąpienie Polskiej Izby Mleka w sprawie zmiany przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

polska izba mleka, agnieszka maliszewska, pandemia koronawirusa

Mleko nie zwalczy COVID-19. Izba ostrzega przed oszustami

Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają się osoby, które oferują produkt nazywany "mlekiem leczącym COVID-19". Są one oszustami - ostrzega Polska Izba Mleka. Agnieszka Maliszewska, dyrektor PIM podkreśla w...

Na wstępie odpowiedzi Anita Gwarek, dyrektor Departamentu Prawa Pracy MRPiPS podkreśla, że sytuacja polskich przedsiębiorców w związku z pandemią COVID-19 jest na bieżąco monitorowana.

"Podejmowane działania, których efektem są ustawy tworzące tzw. Tarczę Antykryzysową, mają na celu złagodzenie negatywnych skutków epidemii dla gospodarki - zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Dwa główne cele tzw. pakietu osłonowego to utrzymanie płynności prowadzonych działalności przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony maksymalnej liczby miejsc pracy" - stwierdza Gwarek.

Jak podkreśla, wskazując na postulat zawieszenia, bądź zniesienia zakazu handlu w niedziele, ustawa wprowadziła etapowe ograniczenie handlu.

"Pragnę podkreślić, że wszelkie napływające do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informacje, związane ze stosowaniem ww. ustawy, a także postulaty zmian w tej ustawie są poddawane analizie. Na obecnym etapie jest jednak za wcześnie, by odnieść się do propozycji zawieszenia czy zniesienia zakazu handlu w niedziele" - podsumowuje dyrektorka z MRPiPS.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu