Grzyby za 30 tysięcy euro. 53-latek usłyszał zarzut

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-10-2020,15:05 Aktualizacja: 22-10-2020,15:09
A A A

Prokurator postawił zarzuty mężczyźnie, który według śledczych złożył fałszywe zawiadomienie o przywłaszczeniu grzybów wartych blisko 31,5 tys. euro. Mężczyzna miał zataić przed funkcjonariuszami fakt, do kogo w rzeczywistości należą kurki.

Zaczęło się od tego, że do komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży grzybów o wartości blisko 31,5 tys. euro. Stróże prawa szybko ustalili, że mężczyzna składa fałszywe zeznania.

policja, przestępstwo, leasing, przywłaszczenie maszyn rolniczych

Przywłaszczył maszyny rolnicze warte ponad 2 mln zł

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 48-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski (woj. lubelskie). Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim, na wniosek prokuratury i policji. Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie autobusu i...

- Jak się okazało, 53-latek chciał oszukać pracownika dostarczającego grzyby i powiedział mu, że jest właścicielem towaru. Ponadto zlecił, aby dostawca przewiózł towar we wskazany przez siebie adres. W międzyczasie kierowca otrzymał informację od właściciela towaru o niewywiązaniu się ze zobowiązań finansowych przez 53-latka oraz o rozładunku grzybów w innym niż wskazane przez zawiadamiającego miejscu. Fakt ten zdenerwował 53-latka na tyle, że postanowił złożyć fałszywe zawiadomienie o popełnionym przestępstwie przez pracownika dostarczającego kurki - wyjaśnia asp. Marta Dymek z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Jak dodaje, do sprawy włączyli się kryminalni ze starobabickiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę.

Prokurator przedstawił 53-latkowi zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj