Grupa Azoty ostrzega rolników. Nawozy mogą być trudniej dostępne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2020,15:05 Aktualizacja: 13-03-2020,15:23
A A A

"Ze względu na już widoczny wpływ koronawirusa na przemysł i transport, dostępność nawozów u autoryzowanych dystrybutorów w późniejszych terminach może być utrudniona" - przestrzega Grupa Azoty.
 
Nawozowy gigant kontrolowany przez państwo w komunikacie podkreśla, że wielu rolników podejmuje decyzje o zakupie nawozów w ostatniej chwili. A w tym roku sytuacja jest szczególna.

koronawirus, krus, izby rolnicze, instytucje rolnicze, polski związek łowiecki

Rolnicze instytucje ograniczają dostęp z powodu koronawirusa

KRUS i ARiMR przekazały informacje dla rolników w związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem. Inne instytucje i organizacje także reagują na bieżąco na zagrożenie. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaapelowała - z uwagi na aktualną...

Po pierwsze pogoda sprawiła, że już w połowie marca wiele prac polowych się rozpoczęło. Po drugie szerzący się koronawirus już teraz ma widoczny wpływ na przemysł i rolnictwo.

- Rok 2020 jest rokiem szczególnym, a sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia jest całkowicie nowa i nieprzewidywalna. Nie wiemy, czy koronawirus w Europie nie spowoduje całkowitego wstrzymania transportu międzynarodowego, a nawet krajowego, dlatego chcemy zaapelować do rolników o rozwagę - powiedział Piotr Zarosiński, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro Grupy Azoty.

Według niego, jeśli koronawirus spowoduje problemy transportowe, dostawy środków do produkcji rolnej będą utrudnione i ich dostępność może być niewielka, co może spowodować także drastyczny spadek potencjału produkcyjnego gospodarstw.

- Dlatego apelujemy by podejść bardzo poważnie do stanów magazynowych produktów, które są niezbędne w zachowaniu ciągłości produkcji w gospodarstwie rolnym - zaznaczył przedstawiciel GA.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!