Granty dla sołectw rozdzielone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Jacek Walczak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-07-2020,13:40 Aktualizacja: 07-07-2020,13:46
A A A

3 miliony złotych zostały przeznaczone na projekty obywatelskie mieszkańców wsi i małych miejscowości w regionie łódzkim. Powstać mają place zabaw, siłownie pod chmurką, odnowione zostaną świetlice wiejskie.

Do wójtów i sołtysów trafiły czeki na te zadania. Informację o podziale pieniędzy marszałek Grzegorz Schreiber przekazał na konferencji prasowej zorganizowanej w Mierzączce Dużej w gminie Dłutów.

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka, opolszczyzna, Andrzej Buła, sołectwa

Pieniądze trafią do każdego sołectwa

- Ponad 1,7 mln złotych otrzymają opolskie sołectwa w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej - poinformował Andrzej Buła,  marszałek województwa. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka jest organizowana w...

- Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył w tym roku trzy mln zł na granty sołeckie. Jest to zaadresowane do ponad 300 projektów w całym województwie. Wszystkie realizowane dzięki tym pieniądzom pomysły łączy jedno - żaden z nich nie powstał w urzędzie. Powstały wśród ludzi, tu, w waszych domach, sołectwach. To wy jesteście ich autorami. To wy pokazaliście, co wam jest potrzebne - mówił marszałek.

Czeki trafiły do większości beneficjentów. Samorządowiec podkreślił, że od Mierzączki Dużej rozpoczyna się przejazd członków zarządu województwa, pracowników urzędu marszałkowskiego przez województwo i zachęcanie do dalszej pracy nad pomysłami. - Chcemy inspirować was do tego, aby takich pomysłów było jak najwięcej - dodał marszałek.

O granty sołeckie mogły występować gminy z przeznaczeniem na inwestycje zgłaszane przez swoje sołectwa. Jedna gmina mogła zgłosić maksymalnie trzy zadania. Dofinansowanie na działanie wynosiło maksimum 10 tys. zł.

sołtys, rada sołecka, sołectwo Podła Góra, gmina skąpe, Wojewódzki Sąd Administracyjny

WSA wydał wyrok. Sołtys nie może być przewodniczącym rady sołeckiej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim orzekł, że sołtys nie może być jednocześnie przewodniczącym rady sołeckiej. Tym samym uchylone zostały zapisy uchwały rady gminy Skąpe (woj. lubuskie), która w statucie sołectwa...

Do dofinansowania sejmik województwa łódzkiego zatwierdził 302 zadania (z 446) zgłoszone przez 154 gminy. O udzieleniu wsparcia decydowała komisja konkursowa oceniająca wnioski na podstawie punktacji szczegółowo określonej w regulaminie.

W Mierzączce Dużej, gdzie odbyła się konferencja, zakupione i zainstalowane zostaną dwa klimatyzatory w budynku OSP i świetlicy wiejskiej. Całkowity koszt zadania to 25 tys. zł.

W gminie Dłutów z grantów sołeckich zrealizowane zostaną jeszcze dwa zadania: w Piętkowie naprawiony zostanie dach na siedzibie OSP, a w Stoczkach-Porąbkach rozbudowana będzie siłownia i naprawione ogrodzenie. Wszystkie trzy projekty z gminy Dłutów dostały po 10 tys. zł.

Dofinansowane projekty powinny być zrealizowane do 15 listopada.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement