Gminy dostaną pieniądze na budowę dróg dojazdowych do terenów rolniczych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Gumułka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2020,13:25 Aktualizacja: 12-06-2020,13:31
A A A

7,2 miliona złotych trafi do gmin województwa śląskiego na budowę dróg dojazdowych do terenów rolniczych. Mają powstać 32 km takich dojazdów - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

Zarząd województwa śląskiego przyjął do realizacji 42 zadania gmin oraz dwa powiatów. Środków wystarczyło na wszystkie zgłoszone wnioski.

scalanie gruntów, podkarpacie, prow 2014-2020, powiatrzeszowski, powiat jarosławski

Wydali ostatnie pieniądze na scalanie gruntów

Ponad 14 mln zł przeznaczonych zostanie na scalenie ponad 1,3 tys. ha gruntów na terenie powiatów rzeszowskiego i jarosławskiego. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jak poinformował...

- Ochrona gruntów rolnych jest istotnym zadaniem samorządu województwa. Śląskie to bardzo zróżnicowany region, który obok wielkich miast skupia również tereny wiejskie. Stawiamy na jakość życia mieszkańców i chcemy, by region rozwijał się w zrównoważony sposób, stąd inwestycje w drogi dojazdowe do terenów rolniczych. To wpływa na komfort pracy w rolnictwie i poziom życia mieszkańców terenów wiejskich - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Jednym z zadań samorządu wojewódzkiego na Śląsku jest gromadzenie środków pochodzących z wyłączeń gruntów rolnych z produkcji. Opłata pobierana jest w przypadku przeznaczania ich do zagospodarowania na cele inne niż rolnicze, np. budowlane.

Dochody z tego tytułu są przeznaczane na prace związane z poprawą jakości i ochroną gruntów rolnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement