Gembicka: skierowaliśmy do rządu wniosek o rozpatrzenie m.in. projektu rozporządzenia ws. dopłat do kukurydzy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marek Siudaj PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2023,8:25 Aktualizacja: 30-11-2023,8:26
A A A

Dzisiaj skierowaliśmy wniosek o rozpatrzenie przez Radę Ministrów projektu rozporządzenia w sprawie dopłat do kukurydzy i zwiększenia akcji kredytowej o 2,5 mld zł – poinformowała w środę w mediach społecznościowych minister rolnictwa Anna Gembicka.

"Zgodnie z ustaleniami z rolnikami, którzy strajkują na granicy, dzisiaj skierowaliśmy wniosek o rozpatrzenie przez Radę Ministrów projektu rozporządzenia ws. dopłat do kukurydzy i zwiększenia akcji kredytowej (kredyty 2 proc.) o 2,5 mld zł" – przekazała minister w środę wieczorem na platformie X (dawniej Twitter).

protest, rolnicy, medyka, ukraina, import, blokada

Minister rozmawiała z protestującymi rolnikami. Jest deklaracja ws. dopłat do kukurydzy i kredytów płynnościowych

Dopłatę w wysokości 1 tys. zł do hektara kukurydzy, zwiększenie puli kredytów płynnościowych o 2,5 mld zł - zaproponowała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka podczas rozmów we wtorek wieczorem z...

W innym wpisie minister poinformowała, że przygotowany został też projekt rozporządzenia w sprawie szkód wyrządzanych przez ptaki.

"Dzisiaj skierowałam wniosek o rozpatrzenie przez Radę Ministrów projektu o szkodach wyrządzonych przez ptaki (...) To odpowiedź na postulaty, które zgłaszali nam rolnicy" - napisała w mediach społecznościowych Gembicka.

W środę w Sejmie odbyła się debata nad informacją prezesa Rady Ministrów ws. sprawie protestów polskich transportowców i rolników na granicy polsko-ukraińskiej. Podczas debaty minister Gembicka, która we wtorek spotkała się z przedstawicielami protestujących w Medyce, informowała, iż rolnicy mają trzy postulaty. Są to dopłaty do kukurydzy, zwiększenie akcji kredytowej oraz utrzymanie wysokości podatku rolnego na obecnym poziomie. Zapewnili oni też, że gdy te postulaty zostaną spełnione,  odstąpią od protestu. Minister powiedziała także, że jeszcze w środę podpisze stosowne rozporządzenie w sprawie dopłat i kredytów dla rolników.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu