Gaz będzie tańszy? Prezes PGNiG nie wyklucza

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-05-2015,10:15 Aktualizacja: 11-05-2015,13:50
A A A

Prezes GK PGNiG Mariusz Zawisza nie wykluczył, że spółka wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o weryfikację taryf dla indywidualnych odbiorców gazu.

- Nie wykluczam, że w jakimś momencie, gdy dojdziemy do wniosku, że ceny ropy i kurs dolara gwarantują nam utrzymanie marż, wystąpimy z wnioskiem do URE o weryfikację taryf - powiedział Zawisza.

Dziennikarze pytali go czy spółka ma zamiar wystąpić do URE o obniżkę taryf dla odbiorców indywidualnych, tak jak postąpiła w przypadku dużych klientów, którym w marcu taryfy te obniżono.

- Staramy się prowadzić politykę "prokliencką", czyli dzielić się z naszymi klientami naszym dobrostanem. W części dużych klientów, taryfy z natury rzeczy na całym świecie się różnią - powiedział.

W marcu PGNiG obniżył taryfy gazu dla odbiorców hurtowych, czyli takich, którzy kupują gaz do dalszej odsprzedaży oraz największych odbiorców końcowych, którzy rocznie zużywają powyżej 25 mln m sześc. tego paliwa.

Obniżki wyniosły średnio 7,1 proc. za gaz wysokometanowy oraz 3,2 proc. za gaz zaazotowany. Taryfa dla klientów hurtowych obowiązuje do lipca, taryfa dla klientów indywidualnych do końca roku.

Poleć
Udostępnij