Firma spożywcza musiała oddać fiskusowi sporo pieniędzy. Dlaczego?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-11-2019,17:00 Aktualizacja: 19-11-2019,19:39
A A A

Pracownicy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli spółki działającej w branży spożywczej ujawnili finansowe nieprawidłowości i doprowadzili do wpłaty pełnej kwoty podatkowych zaległości wraz z odsetkami

Firma ma siedzibę w woj. łódzkim. Skontrolowali ją jednak pracownicy KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.

mrożony mintaj, mintaj, kas, Izba Administracja Skarbowa w Szczecinie

KAS "aresztowała" tony mrożonej ryby

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przedostanie się na rynek ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym. "Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb są jednym z wielu...

"Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że spółka nie zewidencjonowała w systemie księgowym wystawionych faktur VAT, opiewających na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych, czym doprowadziła do uszczuplenia należności podatkowych Skarbu Państwa" - informuje podlaska KAS.

Przedsiębiorstwo nie zakwestionowało ustaleń kontrolerów.

Złożyło korekty deklaracji podatkowych i wpłaciło należny podatek VAT wraz z odsetkami w kwocie blisko 3,5 miliona złotych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement