Fałszywy kominiarz grasował we wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-12-2017,12:15 Aktualizacja: 29-12-2017,15:42
A A A

"Po wsi chodzi fałszywy kominiarz" - zaalarmowała tuż przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Stopnicy (woj. świętokrzyskie) mieszkanka miejscowości w gminie Pacanów.

Jak relacjonowała, przyszedł do niej mężczyzna ubrany w strój kominiarza i za wykonanie usługi czyszczenia i kontroli przewodów kominowych pobrał 30 złotych opłaty oraz wystawił pokwitowanie z pieczątką zakładu kominiarskiego z powiatu buskiego.

paliwa, kontrola paliw, akcyza na paliwa, Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych

Rolnicy siedzą na paliwowej bombie. Oszustów nie brakuje

Podczas jednego z posiedzeń sejmowej komisji rolnictwa dyskutowano na temat zbiorowej odpowiedzialności za należności podatkowe. Przybyli na spotkanie gospodarze nie kryli obaw, że grożą im konsekwencje nawet, gdy są bez winy.   Chodzi na...
Gdy zatelefonowała pod numer podany na pieczątce, właściciel zakładu stanowczo zaprzeczył, aby kogokolwiek wysyłał do pracy w tej wiosce. Tym samym kobieta zorientowała się, że została oszukana przez fałszywego kominiarza i dlatego skontaktowała się ze stróżami prawa.

Ci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i - znając rysopis domniemanego oszusta - rozpoczęli poszukiwania.

- Przy jednej z posesji zauważyli zaparkowany na poboczu pojazd, w którym siedział 29-latek ubrany w strój kominiarza. Mężczyzna zaprzeczył, aby był kominiarzem. Jak oświadczył, wracał z wizyty od kolegi - opisuje mł. asp. Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

trzoda chlewna, świnie, Leszno, policja, przestępstwo, straty finansowe

Oszukali rolników przy zakupie trzody chlewnej

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez leszczyńskich policjantów zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego w wieku 33 i 43 lat podejrzanych o oszustwa przy zakupie trzody chlewnej. Firma, która...
W samochodzie mieszkańca powiatu dąbrowskiego policjanci znaleźli przyrządy używane w pracy przez kominiarzy, pieniądze w kwocie 530 złotych oraz niewypełnione jeszcze pokwitowania za wykonaną usługę.

- W trakcie dalszych czynności mężczyzna przyznał się, że podając się za kominiarza, wykonywał usługi. Dodał, że za usługi z poprzedniego dnia uzyskał 730 złotych wynagrodzenia. Został zatrzymany w policyjnej celi - podaje  mł. asp. Piwowarski.

Później śledczy otrzymali kolejne zgłoszenia od mieszkańców, iż zapłacili oni fałszywemu kominiarzowi za czyszczenie i kontrolę przewodów kominowych.

Warto przypomnieć, że za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj