Europejskie Forum Rolnicze odwołane z powodu koronawirusa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2020,13:10 Aktualizacja: 09-03-2020,13:17
A A A

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego nie odbędzie się Europejskie Forum Rolnicze.

Wydarzenie zaplanowano na 20-21 marca w Jasionce koło Rzeszowa, ale już teraz Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej podjęła decyzję o jego odwołaniu "w trosce o bezpieczeństwo uczestników".

Agrotech, Kielce, SARS-CoV-2, targi Agrotech odwołane

Targi Agrotech w Kielcach zostaną jednak odwołane?

Wszystko wskazuje na to, że mające odbyć się w dniach 13-15 marca Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, zostaną odwołane. Nieoficjalne informacje o odwołaniu lub...

Nowy termin imprezy zostanie wyznaczony po ustaniu zagrożenia epidemią koronawirusa w Polsce.

Wydarzenie co roku gromadzi blisko 3000 uczestników - rolników, producentów rolnych, przedstawicieli organizacji branżowych i delegacji zagranicznych oraz firm z sektora rolno-spożywczego.

Debaty organizowane w ramach Forum obejmują najważniejsze zagadnienia dotyczące rolnictwa i produkcji rolno-spożywczej. W 2020 roku w programie była m.in. dyskusja na temat Wspólnej Polityki Rolnej UE z udziałem Janusza Wojciechowskiego, komisarza UE ds. rolnictwa oraz Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa.

8 marca podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zarekomendowano, aby odwołać wszystkie imprezy gromadzące ponad tysiąc osób w pomieszczeniach zamkniętych.

"Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego" - czytamy w komunikacie GIS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement