Dziecko tonęło w studni. Pomoc przyszła dosłownie w ostatniej chwili

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2019,10:40 Aktualizacja: 08-03-2019,11:15
A A A

W Annopolu (pow. kraśnicki, woj. lubelskie) do studni wpadło 3-letnie dziecko. Na pomoc maluchowi ruszyły zastępy z JRG Kraśnik, OSP KSRG Annopol, policja, pogotowie i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ustalono, że chłopiec wszedł na wykonaną z drewna pokrywę. Stare deski załamały się i dziecko wpadło do głębokiej na 12 metrów studni - informuje portal krasnik112.pl

warka, powiat grójecki, mężczyzna w studni, Andrzej Duda, Aneta Ścisłowska, agnieszka wójcik

60-latek tonął w studni. To była dramatyczna akcja ratunkowa

Mocno wychłodzonego i wymęczonego mieszkańca Warki (pow. grójecki, woj. mazowieckie) udało się uratować służbom. Mężczyzna wpadł do studni prawdopodobnie po tym, jak złamała się osłaniająca ją pokrywa. Dyżurny wareckiego komisariatu po...

Na miejsce przyjechali jako pierwsi strażacy z OSP KSRG Annopol. Widząc, że chłopiec resztkami sił trzyma się na powierzchni wody kawałka deski jeden z druhów nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, postanowił nie czekać na pomoc i specjalistyczny sprzęt.

Został opasany liną i spuszczony na dół. W ostatnich chwili złapał chłopca, który zaczynał już tonąć. Następnie zaparł się o betonowe kręgi studni i oczekiwał na wsparcie.

Później na miejsce dotarli strażacy z JRG Kraśnik, którzy rozstawili specjalny trójnóg i spuścili na linie swojego kolegę do pomocy druhowi, który trzymał chłopczyka.

Maluch śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przewieziony do szpitala - na szczęście jego życie nie jest zagrożone.
 

źródło: krasnik112.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj