Dzieci paliły papierosy i baloty poszły z dymem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2018,11:45 Aktualizacja: 24-09-2018,12:02
A A A

Rolnik stracił 25 balotów słomy, które spłonęły po tym, jak w pobliżu stogu trzech chłopców zebrało się, by... palić papierosy. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Pożar w miejscowości Łagiewniki Kościelne (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie) gasili strażacy z jednostki OSP w Kiszkowie. Dzięki ich sprawnej akcji - co podkreślają policjanci - ogień nie rozprzestrzenił się na pobliskie nieużytki.

gmina głogów, gmina kcynia, nakło nad notecią, głogów, pożar balotów słomy, podpalanie lasów

10-latek puścił z dymem baloty słomy. Podpalaczka lasów zatrzymana

Zaledwie 10-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego (woj. dolnośląskie) - według policji - jest odpowiedzialny jest za podpalenie balotów słomy. Stróże prawa z Nakła (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali natomiast kobietę podpalającą...

Rolnik poniósł jednak straty w wysokości 1250 złotych bowiem spaliło się 25 balotów słomy jęczmiennej.

Stróże prawa z Kłecka, którzy zajęli się sprawą, od razu podejrzewali podpalenie. Jak się okazało w ramach śledztwa, w pobliżu stogu ogniem bawili się trzej chłopcy w wieku 8, 10 i 11 lat.

"W rozmowie z policjantami przyznali się do tego, że palili tam papierosy i podpalili też słomę. Gdy płomienie błyskawicznie objęły stóg, chłopcy nie zdołali ugasić ognia i uciekli. Sprawą nieletnich piromanów już wkrótce zajmie się sąd rodzinny" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu