Dwa lata więzienia za lewy interes na kurczakach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2019,15:10 Aktualizacja: 01-04-2019,15:15
A A A

Sąd Rejonowy we Wschowie (pow. lubuski) skazał właściciela zakładu mięsnego na 2 lata pozbawienia wolności. Chodzi o oszustwo przy zamówieniu na mięso drobiowe.
 
Na trop nieuczciwego przedsiębiorcy, który prowadził zakład mięsny w Śmiglu (woj. wielkopolskie), a mieszkał w gminie Sława (woj. lubuskie) wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

netogród, opole, opolska izba rolnicza, Herbert Czaja, stanisław bar, oszustwo

Oszukali rolników na wiele milionów i ogłosili upadłość

Prokuratura rejonowa w Opolu prowadzi śledztwo w sprawie możliwych oszustw dokonanych przez firmę z branży rolniczej. Do tej pory zebrano doniesienia o szkodach przekraczających dwa miliony złotych. Sprawa dotyczy firmy NetOgód, która...

Według ich ustaleń 48-latek wykorzystywał naiwność biznesmenów - w szczególności w branży mięsnej - z całej Polski.

- Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że w styczniu ubiegłego roku przyjął zamówienie na 4,5 tony tuszek i ćwiartek kurczaka. Zainteresowany zakupem przedsiębiorca z Inowrocławia, zgodnie z ustaleniami, przelał na podane konto prawie 20 tys. złotych. 48-letnia konkubina sławianina pieniądze przyjęła i wraz z podstępnym partnerem uznali sprawę za sfinalizowaną - relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy wschowskiej KPP.

Oszukany inowrocławski przedsiębiorca do dziś towaru nie dostał. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu we Wschowie, do którego w styczniu wpłynął akt oskarżenia wobec podejrzanego.

Zapadł wyrok skazujący. Wobec mężczyzny dwa lat pozbawienia wolności, wobec konkubiny sześć miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia w całości szkody na rzecz pokrzywdzonego.

Okazało się, że 48-letni sławianin miał już na koncie wyroki za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu i przeciwko wiarygodności dokumentów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement