Dramatyczny pożar oboro-stodoły. Spłonęło ponad 50 świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-11-2015,16:00 Aktualizacja: 11-11-2015,20:54
A A A

Miniona noc była bardzo pracowita dla strażaków z powiatu wysokomazowieckiego (woj. podlaskie). W miejscowości Jabłoń-Jankowice koło Wysokiego Mazowieckiego spłonęła potężna oboro-stodoła.

Pierwsze informacje o pożarze dotarły do ratowników kilkanaście minut przed północą z 10 na 11 listopada. Pożar objął budynek murowany, z żelbetowym stropem, kryty eternitem.

pozar_torfowiska

Potężny pożar, olbrzymie koszty. Podpalacz zostawił kanister?

Dwie doby trwało opanowywanie olbrzymiego pożaru, który strawił „Torfowisko Karaska” w Nadleśnictwie Myszyniec (pow. Ostrołęcki, woj. mazowieckie) na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Tylko loty...
Wiadomo, że zapaliły się składowane w środku bele słomy. Jak informuje "Kurier Poranny", na miejsce wysłano 11 zastępów straży pożarnej. 

"Potrzebna też była cysterna z wodą, która dojechała na miejsce z Zambrowa. Budynek o wymiarach około 30 na 15 metrów cały objęty był ogniem" - pisze dziennik w swoim internetowym wydaniu.

Akcja gaśnicza była bardzo trudna, bo w jej trakcie zawaliła się ściana szczytowa. Cegły runęły na uwięzioną w budynku trzodę chlewną. "Poranny" informuje, że dotychczas naliczono 51 sztuk padłej trzody chlewnej - tuczników, macior i warchlaków.

Już wiadomo, że właściciel gospodarstwa nie poradzi sobie z utylizacją tak dużej liczby zwierząt. Niezbędna będzie pomoc służb sanitarnych.

Dochodzenie w sprawie pożaru prowadzi policja.

Poleć
Udostępnij