Dramat rolnika. Przez oszustów stracił setki tysięcy złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2019,11:20 Aktualizacja: 25-09-2019,11:26
A A A

Na ponad 415 tys. złotych oszukali rolnika dwaj mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie (woj. wielkopolskie). Jeden z nich udawał komornika.

Poszkodowany gospodarz z gminy Połajewo zgłosił się do czarnkowskiej komendy w czerwcu. - Z ustaleń śledczych wynikało, że podejrzany 32-letni mieszkaniec powiatu obornickiego, będąc współwłaścicielem firmy zajmującej się sprzedażą, zaproponował rolnikowi zakup przyczepy rolniczej - informuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

oszustwo, ostrowiec Świętokrzyski, KWP w Kielcach, powiat skarżyski, powiat starachowicki

Oszukał wielu seniorów. Oferował owoce, warzywa i jajka

Nawet kilkadziesiąt oszustw na szkodę seniorów może mieć na koncie zatrzymany przez świętokrzyskich kryminalnych 50-letni mężczyzna. Oferował ofiarom wiejskie produkty, po czym zabierał gotówkę i znikał. Zgłoszenia dotyczące oszustw...

Dodaje, że pokrzywdzony wpłacił zadatek w wysokości 37 tys. złotych, lecz nie otrzymał ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy. 32-latek nie poprzestał na tym oszustwie i wykorzystując zaufanie rolnika wymyślił kolejne. Tym razem zaoferował kombajn i ciągnik rolniczy za ponad 378 tys. złotych.

Gospodarz zgodził się na zaproponowane warunki i wraz z podejrzanym udał się do komornika, u którego miał podpisać umowę kupna-sprzedaży. Następnie przelał całą kwotę na wskazane konto.

- Po umówionym terminie pokrzywdzony nie otrzymał jednak zakupionych pojazdów. Mundurowi w trakcie prowadzonego śledztwa ustalili, że komornik okazał się oszustem, wynajętym przez 32-latka. To 37-letnie mieszkaniec powiatu poznańskiego - wskazuje asp. Górzna-Kustra.

Stróże prawa zatrzymali oszustów kilka dni temu. Obaj złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

- Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat - podsumowuje policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement