Dostali milion złotych na modernizację targowiska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Bąkowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-10-2017,9:35 Aktualizacja: 16-10-2017,9:50
A A A

Targowisko w Stawiszynie - jedyna gmina w powiecie kaliskim - otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu milion złotych na modernizację placu.

- Przystąpiliśmy do konkursu i wygraliśmy. Dzięki tej dotacji będziemy promować lokalne produkty i dbać o zwierzęta wystawiane na sprzedaż - powiedziała burmistrz Justyna Urbaniak.
Na targowisku powstaną nowa infrastruktura i dwa budynki.

targowisko, PROW, pieniądze na inwestycje, Mój rynek, świętokrzyskie

Miliony na nowoczesne targowiska

Rolnicy z województwa świętokrzyskiego będą mieli znacznie lepsze warunki do sprzedaży wytwarzanych w gospodarstwach produktów. Samorząd regionu rozdzielił ponad 6 milionów złotych na przebudowę i modernizację istniejących...

- Jeden zostanie przeznaczony na cele promocyjne lokalnych produktów, a drugi na obsługę weterynaryjną. Zostanie wybudowana też wiata do sprzedaży zwierząt - wyjaśniła.

W budżecie Stawiszyna z 2016 roku na opracowanie projektu przebudowy placu zabezpieczono ponad 32 tysiące złotych. Środki pochodziły z tzw. funduszu sołeckiego.

- Bezpośrednia sprzedaż artykułów rolno-spożywczych to coraz bardziej liczące się dodatkowe źródło dochodu dla wielu gospodarstw. Jednak, żeby efektywnie handlować, rolnicy muszą mieć do tego odpowiednie miejsca - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

O dofinansowanie mogły ubiegać się gminy i powiaty z Wielkopolski. W 2017 roku w konkursie wzięło udział 19 samorządów, pomiędzy którymi podzielono 11,5 miliona złotych. Refundowane są takie działania, jak budowa, przebudowa lub modernizacja obiektów targowych, zakup sprzętu, materiałów i usług służących realizacji inwestycji.

- Warunkiem otrzymania pomocy było realizowanie inwestycji w miejscowości liczącej nie więcej niż 200 tysięcy mieszkańców. Wysokość refundacji nie mogła przekroczyć miliona złotych i stanowić więcej, niż 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych operacji - wyjaśnił wicemarszałek.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj