Dodatek węglowy dla gospodarstw. Pieniądze wkrótce mają trafić do gmin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-09-2022,9:15 Aktualizacja: 23-09-2022,9:18
A A A

Ubiegający się o dodatek węglowy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wpłat na konta. Środki na ten cel zostały już przekazane wojewodom - podkreśla Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Apeluje do samorządów o sprawną dystrybucję pieniędzy.

Pieniądze w ramach pierwszej transzy na dodatek węglowy - w wysokości 9,5 mld zł - będą przesyłane do gmin zaraz po ich zaksięgowaniu na kontach urzędów wojewódzkich.

Węgiel dla rolników, produkcja warzyw i owoców, Henryk Kowalczyk, KRIR

Węgiel dla rolników. Resort pisze do resortu

Ministerstwo rolnictwa popiera wniosek samorządu rolniczego w sprawie zapewnienia miału węglowego na potrzeby producentów warzyw i owoców. Wniosek w tej sprawie trafił do resortu aktywów państwowych. W opisywanym przez nas...

"Samorządy muszą teraz uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy" - wskazuje resort klimatu i środowiska.

Jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3000 zł to kwota, jaką otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Wsparcie przysługuje gospodarstwom, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, "koza", ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

"Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Osoby, które chcą jeszcze złożyć wnioski o dodatek, węglowy mają czas do 30 listopada" - przekazuje ministerstwo.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu