Daniel Obajtek prezesem ARiMR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em), (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-01-2016,9:15 Aktualizacja: 14-01-2016,10:10
A A A

Daniel Obajtek został powołany 13 stycznia na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Akt powołania przyjął z rąk premier Beaty Szydło.    

Obajtek kieruje największą unijną rolną agencją płatniczą od 27 listopada 2015 roku, kiedy Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa powierzył mu pełnienie obowiązków Prezesa ARiMR. Zastąpił wówczas odwołanego Andrzeja Grossa, który szefował agencji od 25 lutego 2013 roku.

ARiMR, MRiRW, rząd, prezes, zarzuty. Daniel Obajtek, Andrzej Gross

Obajtek z zarzutami. Nowy prezes ARiMR stanie przed sądem

W piątek premier Beata Szydło powołała p.o. prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Andrzeja Grossa zastąpił Daniel Obajtek, który - jak się okazuje - jest oskarżony o korupcję i oszustwo. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Daniel Obajtek urodził się 2 stycznia 1976 roku w Myślenicach. Ukończył Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Był m.in. wójtem małopolskiej gminy Pcim, radnym tej gminy, a także kierownikiem i dyrektorem zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Na Obajtku ciążą poważne zarzuty. - Pierwszy to przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. zł w związku z zajmowaną funkcją wójta gminy Pcim. Drugi nie jest związany z pełnieniem funkcji publicznej i dotyczy oszustwa z 2003 roku - mówił pod koniec listopada tvn24bis.pl Jacek Klęk, rzecznik Sądu Okręgowego w Sieradzu.

Urzędnicy z resortu rolnictwa twierdzili wówczas, że minister Jurgiel wiedział o zarzutach korupcyjnych dla Obajtka. Jednocześnie podkreślali, że dopóki nie udowodni się winy i nie ma prawomocnego wyroku szef ARiMR jest niewinny.

Poleć
Udostępnij