Czujny sąsiad to skarb. Złodziej nie zdążył odjechać traktorem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2017,10:10 Aktualizacja: 12-12-2017,10:26
A A A

Z jednego z gospodarstw pod Pińczowem (woj. świętokrzyskie) 19-letni złodziej chciał wyprowadzić ciągnik wraz z kultywatorem. Wówczas do akcji wkroczył sąsiad okradanego rolnika. Złodziej trafił w ręce policjantów.

- W całej historii niebagatelną rolę odegrała czujność sąsiada. 51-latek zamieszkały w jednej z podpińczowskich wsi usłyszał warkot ciągnika na pobliskiej posesji. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wiedział, że sąsiad przebywa w szpitalu - relacjonuje st. asp. Damian Stefaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

kradzież drewna, złodzieje drewna, lasy, policja, straż leśna, warmnia i mazury

Zima coraz mocniej daje się we znaki. Złodzieje drewna ruszyli do lasów

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym leśnicy i policjanci toczą intensywną walkę z amatorami darmowego opału. Czasem uda się złapać złodzieja, a innym razem chociaż udaremnić kradzież drewna. W niedzielę po zmierzchu pracownik Służby Leśnej...

Mężczyzna podszedł do ogrodzenia i spostrzegł na przyległej posesji nieznajomego człowieka odjeżdżającego traktorem w kierunku pól. Natychmiast wezwał policjantów, a sam wystraszył złodzieja, który zaczął uciekać. Mundurowi szybko jednak wpadli na jego trop.

Stróże prawa natknęli się na 19-latka, gdy szedł w kierunku pobliskich zabudowań. Nie potrafił wytłumaczyć co robi na pustkowiu w zimny i ciemny wieczór. Był ponadto pijany - badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Młody mężczyzna wyznał śledczym, że wiedział, że posesja jest chwilowo opuszczona. Zaplanował więc kradzież sprzętu (wyceniono go na 13,5 tys. zł) i jego późniejszą sprzedaż.

Grozi mu do 5 lat pobawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.