Czarna seria – kolejne tragiczne wypadki przy pracy z użyciem traktorów. Zginęli kobieta i mężczyzna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2024,15:15 Aktualizacja: 23-05-2024,16:58
A A A

Kolejne dwa śmiertelne wypadki przy pracy z wykorzystaniem ciągników rolniczych odnotowały służby ratunkowe. Zginęli przygnieceni maszynami kobieta i mężczyzna. Oba zdarzenia miały miejsce na Podkarpaciu.

Wraz z rozpoczęciem sezonu intensywnych prac wzrosła jak zwykle liczba wypadków w rolnictwie. W ostatnim czasie ciągle piszemy o tragicznych zdarzeniach przy czynnościach z wykorzystaniem maszyn. Dwa kolejne zaistniały w województwie podkarpackim.

Do jednego z nich doszło w minioną środę (22 maja) na prywatnej posesji w miejscowości Książnice (pow. mielecki).

belowanie, prasa, wypadek, pochwycenie

Dramat na polu. Mężczyzna wciągnięty przez prasę podczas belowania siana

Ratownicy medyczni z karetki i śmigłowca LPR, strażacy oraz policjanci interweniowali w miejscu groźnego wypadku podczas prac rolniczych. Kończyny mężczyzny zostały pochwycone przez prasę belującą. Do tego wypadku doszło w miniony wtorek (21 maja)...

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wykonywania prac przy wykorzystaniu ciągnika i ładowarki typu „tur”, 74-letni mężczyzna obsługujący sprzęt najprawdopodobniej nie zachował ostrożności i doprowadził do przygniecenia 70-letniej kobiety. Mimo prowadzonej reanimacji, jej życia nie udało się uratować - relacjonuje podkom. Bernadetta Krawczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Jak dodaje, funkcjonariusze z tej jednostki ustalają teraz dokładnie przyczyny wypadku. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Z relacji druhów z OSP Książnice w mediach społecznościowych wynika, że traktorzysta także potrzebował pomocy i w efekcie przewieziono go do szpitala na szczegółowe badania.

Tego samego dnia tragiczny wypadek wydarzył się też w miejscowości Bonarówka (pow. strzyżowski). Regionalny portal nowiny24.pl przekazał, że śmierć na miejscu poniósł tam mężczyzna, którego przygniótł traktor. Na miejscu także byli m.in. stróże prawa, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Poleć
Udostępnij