Coraz więcej gospodarstw chce wygrać w prestiżowym konkursie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KRUS (em) | redakcja@agropolska.pl
28-04-2018,11:00 Aktualizacja: 28-04-2018,11:11
A A A

Zakończył się etap zgłoszeń do XVI Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem rolników.

Potwierdzają to liczby. Do udziału w tegorocznej edycji rywalizacji przystąpiło 1 087 gospodarstw indywidualnych, czyli o 66 więcej niż w ubiegłym roku.

gospodarstwa rolne w polsce, wielkość gospodarstw rolnych, rozdrobnienie gospodarstw, badanie IMAS Agri

Polacy nie wiedzą, że w Polsce dominują małe gospodarstwa

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce aż 85 proc. gospodarstw rolnych ma powierzchnię mniejszą niż 15 ha. Tymczasem aż 60 proc. Polaków sądzi, że są one większe. Przeciętne rodzime gospodarstwo ma nieco ponad 10...

Większość z nich ma powierzchnię do 50 hektarów i prowadzi produkcję o profilu mieszanym.

Najwięcej gospodarstw zgłoszonych zostało do oddziałów terenowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie, Warszawie i Krakowie.

Zgodnie z regulaminem konkursu, do 25 maja potrwa etap regionalny, podczas którego komisje powoływane przez dyrektorów oddziałów wybiorą najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne na poszczególnych obszarach. Później maksymalnie po trzech laureatów z każdego regionu weźmie udział w etapie wojewódzkim.

- Wszystkim uczestnikom XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne życzę udanych eliminacji, zdobycia wielu cennych nagród, a przede wszystkim satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz poprawy warunków pracy we własnym gospodarstwie rolnym - powiedział Cezary Nobis, Dyrektor Biura Prewencji KRUS i zarazem szef komisji centralnej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu