Ciągniki kontra motocykl i seat. Młody kierowca odurzony

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-08-2020,14:05 Aktualizacja: 05-08-2020,7:18
A A A

Ponieważ maszyn rolniczych latem jest na drogach znacznie więcej niż w innych okresach, także zdarzeń drogowych z ich udziałem nie brakuje. W dwóch kolejnych uczestniczyły traktory, motocykl i samochody osobowe.

2 sierpnia w miejscowości Lnianek (pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie) - jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki - kierujący ciągnikiem rolniczym 58-letni mieszkaniec pow. świeckiego, wyjeżdżając z pola uprawnego na drogę, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Yamaha 52-letniemu mężczyźnie. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

wypadek, policja, małopolskie, żniwa

Seria tragicznych wypadków kierujących ciągnikami rolniczymi

Tylko w ciągu trzech dni w Małopolsce doszło do 6 wypadków kierujących ciągnikami podczas prac polowych, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym. 30 lipca 71-letni mieszaniec Klikuszowej został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył...
- Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoli ustalić wszystkie okoliczności i przyczyny wypadku - zaznacza sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Z kolei w sobotę dyżurny KPP w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie) został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gierlachów. Wstępnie ustalono, że 18-latek kierujący seatem wyprzedzał jadący przed nim ciągnik rolniczy, który w tym czasie skręcał w lewo.

"Mężczyzna poruszający się hiszpańskim pojazdem zjechał na pobocze i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia 5 osób trafiło do szpitala. Wykonany przez funkcjonariuszy test na zawartość środków psychoaktywnych potwierdził ich obecność w organizmie 18-latka" - przekazuje sandomierska KPP.

Stróże prawa apelują do wszystkich uczestników ruchu o szczególną ostrożność na drogach w trakcie żniw.

- Pamiętajmy, jadąc za pojazdem rolniczym zawsze mamy ograniczoną widoczność. Nie spieszmy się, zachowajmy szczególną ostrożność podczas manewru wyprzedzania w/w pojazdu. Przypominamy również, że kierujący pojazdem rolniczym, włączając się do ruchu, powinien zachować szczególną ostrożność - wskazuje Damian Ejankowski.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu