Chcą lepiej promować regionalne produkty z Lubelszczyzny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2015,10:05 Aktualizacja: 04-03-2015,10:32
A A A

Działasz w lubelskiej branży spożywczej? Masz dużą firmę o szerokim zasięgu, a może jesteś wytwórcą żywności na małą skalę? Lubelski oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego szuka nowych członków.

Spotkanie dotyczące powołania izby odbędzie się 8 kwietnia w lubelskim urzędzie marszałkowskim.

Rolą Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego (PIPRiL) jest zbudowanie krajowego systemu dla żywności tradycyjnej, regionalnej i lokalnej na wzór unijny. Wśród najważniejszych zadań stojących przed organizacją jest skuteczne informowanie zarówno producentów, przetwórców, jak i konsumentów o roli takich produktów na rynku europejskim i w Polsce.

- Dbamy o interesy producentów, poszerzamy ich wiedzę o produktach,  jesteśmy partnerem dla administracji rządowej i samorządów - podkreśla Izabella Byszewska, prezes PIPRiL. - Województwo lubelskie przoduje w ilości produktów zarejestrowanych w ministerstwie rolnictwa oraz w ilości zdobywanych w Polsce nagród. Powołanie tutaj oddziału Izby jest zatem logiczną konsekwencją dotychczasowych sukcesów - dodaje.

Nowa organizacja samorządu gospodarczego w Lublinie będzie reprezentować interesy przedsiębiorców korzystających z lokalnych surowców w produkcji żywności, kultywujących tradycje i dziedzictwo kulinarne regionu lubelskiego.

Co można zyskać wstępując do nowego oddziału izby? Oprócz szerzej prezentacji swoich produktów także - co niezwykle ważne - możliwość udziału we wspólnych przedsięwzięciach. Działanie pod szyldem izby pozwoli m.in. na ubieganie się o środki unijne z programów na lata 2014-2020.

Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przyjmuje deklaracje przystąpienia do izby do końca marca. Jeżeli komuś nie uda się zapisać, nic straconego. Kolejna szansa będzie 8 kwietnia na spotkaniu w siedzibie urzędu przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie. Początek o godz. 11.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu