CBA nadal działa w sprawie nawozowego giganta

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-06-2020,15:00 Aktualizacja: 30-06-2020,15:06
A A A

Kolejne osoby z Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. otrzymały zarzuty dotyczące m.in. oszustwa w wielkich rozmiarach i niegospodarności w związku z zakupem akcji senegalskiej spółki African Investment Group - poinformowało CBA.

Prowadzone przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie wielowątkowe śledztwo obejmuje m.in. decyzje o zakupie wspomnianej spółki, która miała zajmować się eksploatacją kopalni odkrywkowej fosforytów w Senegalu.

cba, podatek rolny, Urząd Miejski w Strzyżowie, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

CBA w urzędzie. Pod lupą ulgi w podatku rolnym

Zawiadomieniem do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zakończyła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie (woj. podkarpackie), związana m.in. z podatkiem rolnym. Funkcjonariusze Delegatury CBA...

Śledczy wskazują na wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach będącym producentem m.in. nawozów Zakładom Chemicznym Police S.A., przestępstwa przeciwko istotnym polskim interesom gospodarczym oraz utrudnianie postępowania karnego.

Według ustaleń, działania członków byłego zarządu polickich zakładów polegały na przekazywaniu Komisji Nadzoru Finansowego nieprawdziwych informacji związanych z wypełnieniem obowiązków nałożonych na spółkę publiczną oraz manipulacji akcjami Grupy w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także oszustwa przy nabyciu przez spółkę akcji African Investment Group.

"Wobec podejrzanych Prokuratura Regionalna w Szczecinie zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, a także zakazu kontaktowania się z osobami występującymi w śledztwie" - podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!