CBA i ABW zatrzymały podejrzewanych o korupcję na szkodę ARiMR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aleksander Główczewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-12-2021,11:15 Aktualizacja: 13-12-2021,11:20
A A A

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały 6 osób podejrzewanych o korupcję na szkodę szczecińskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wydział komunikacji społecznej podał w poniedziałek, że zatrzymań dokonano podczas wspólnych działań stołecznej delegatury CBA i ABW w śledztwie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

ARiMR, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Poznań, Wielkopolska, korzyści majątkowe, zarzuty

Były pracownik ARiMR z zarzutami korupcyjnymi

Śledztwo w sprawie przyjmowania przez b. pracownika wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa korzyści majątkowych w zamian za pomoc w składaniu wniosków o dofinansowania dla rolników prowadzi...

Agenci prowadzili też czynności m.in. w ministerstwie rolnictwa, centrali ARiMR oraz w zachodniopomorskim oddziale. Według śledczych zatrzymani mieli popełnić przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie.

Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych zabezpieczono nośniki danych oraz dokumentację księgową.

Wśród zatrzymanych jest Jarosław Ł. pełniący do 2016 r. funkcję dyrektora oddziału - podała Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Zarzucono mu m.in. płatną protekcję oraz przyjęcie korzyści osobistej w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa. Mężczyzna został na wniosek prokuratora aresztowany przez sąd.

Pozostałym zatrzymanym prokurator nałożył wolnościowe środki zapobiegawcze.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu