Cała gmina żyła w strachu. Piroman podpalał kolejne stogi słomy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-03-2019,12:50 Aktualizacja: 10-03-2019,13:37
A A A

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który jest podejrzany o podpalanie stogów słomy na terenie gminy Wapno (pow. wągrowiecki, woj. wielkopolskie).

41-letek został zatrzymany 5 marca przez policjantów z Posterunku Policji w Gołańczy, którzy - jak podkreśla w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu - wyczekiwali sprawcy podpaleń w pobliżu jednego z wytypowanych stogów.

W lutym i marcu strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do palących się balotów słomy w różnych miejscowościach na terenie gminy Wapno.

pożar stodoły, pożary w gospodarstwach, świekatowo, powiat świecki, Joanna Tarkowska

Podpalił rolnikom stodołę. 36-latek został już zatrzymany

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali sprawcę podpalenia stodoły w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Świekatowo.   W pożarze drewnianej stodoły na szczęście nikomu nic się nie stało, ale gospodarze...

"Jasnym stało się, że ogień nie pojawiał się przypadkowo. Część właścicieli stogów zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie na ich szkodę z żądaniem ścigania sprawcy. Policjanci podjęli intensywne działania wykrywcze. Choć było to bardzo trudne, policjanci zatrzymali mężczyznę bezpośrednio po podpaleniu jednego ze stogów w miejscowości Rusiec" - informuje KPP w Wągrowcu.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę który swoim zachowaniem wzbudził ich podejrzenia, że może mieć związek z serią podpaleń. Paląca się po chwili słoma potwierdziła ich przypuszczenia.

Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Wapno. Podejrzany jest o dokonanie kilku podpaleń. Mężczyzna usłyszał zarzuty niszczenia mienia przez podpalenie, za który grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora rejonowego, sąd zastosował wobec mężczyzny najostrzejszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

[WIDEO] Pożary stogów słomy są bardzo niebezpieczne i trudne do ugaszenia | źródło: Gostyn24TV

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!