Bydło uratowane z pożaru. Ranny gospodarz trafił do szpitala

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-04-2018,14:00 Aktualizacja: 17-04-2018,15:53
A A A

We wsi Zdynia (powiat gorlicki, województwo małopolskie) palił się budynek gospodarczy, w którym znajdowało się bydło i maszyny rolnicze. Podczas ratowania dobytku ranna została jedna osoba.

Kłęby dymu było widać w całej okolicy. Właściciele, jak tylko zobaczyli ogień wezwali straż pożarną bowiem wiedzieli, że własnymi siłami nie są w stanie ugasić pożaru - informuje portal sadeczanin.info

pożar, Iława, policja, mandat, podpalenie łąki, zaprószenie ognia

Przez bezmyślne zachowanie omal nie spłonął las i dom

Nieprzestrzeganie przepisów o ochronie przeciwpożarowej to artykuł, z którego został ukarany pewien mieszkaniec Iławy (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna opalał izolację z miedzianych kabli, kiedy przez jego nieuwagę doszło do...

Jako pierwsi na miejsce dotarli miejscowi strażacy ochotnicy, ale budynek był już cały w ogniu. Ratownicy wyprowadzili z płonącego budynku zwierzęta i sprzęt rolniczy. Po chwili na miejsce dotarły kolejne zastępy, policja, pogotowie ratunkowe oraz energetyczne.

Strażacy polewali drewniany budynek wodą, ale ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Mimo że przez pięć godzin pożar gasiło aż 44 strażaków obiekt spłonął doszczętnie.

Dzięki sprawnej akcji udało się jednak uratować 18 krów i sprzęt rolniczy. Niestety, w pożarze ranny został syn właściciela. Mężczyzna podczas ratowania dobytku poparzył sobie ręce i trafił do szpitala.
 

źródło: sadeczanin.info

Poleć
Udostępnij
Skomentuj