Copy LinkXFacebookShare

Bóbr wpadł w klatkę-pułapkę. Policja szuka sprawcy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) zostali wezwani, by ratować uwięzionego bobra. Teraz szukają tego, kto zastawił sidła.

Zwierzę w klatce-pułapce umieszczonej w rowie melioracyjnym zauważył jeden z mieszkańców gm. Nowe (pow. świecki) podczas spaceru. Mężczyzna bezzwłocznie powiadomił o tym znalezisku policjantów.

– Mundurowi, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, bóbr padł ofiarą kłusownika, który zastawił na niego pułapkę – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy świeckiej komendy.

Na szczęście zwierzę nie ucierpiało i po konsultacji policjantów z pracownikiem służb ochrony środowiska, wróciło do swojego naturalnego środowiska. Jeżeli pomoc ze strony człowieka by nie nadeszła, na pewno groziłaby mu śmierć.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli pułapkę zastawioną przez kłusownika. Prowadzą postępowanie, które ma ustalić sprawcę tego haniebnego czynu. Zgodnie z art. 131 ust 1 ustawy o ochronie środowiska grozi za to areszt lub kara grzywny – podaje sierż. szt. Tarkowska.

Nie ma co ukrywać, że z bobrami na pieńku mają często rolnicy. Zwierzęta swoją działalnością zakłócają przepływy wody w rzekach i rowach, powodując miejscowe podtopienia, ale także susze i tym samym straty w uprawach.

Gospodarze z wielu regionów kraju od dawna postulują zmniejszanie przerośniętej ich zdaniem populacji tych gryzoni np. przez regularne odstrzały.
 

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR