"Bitwa Regionów" w nowej odsłonie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2021,10:35 Aktualizacja: 03-03-2021,10:43
A A A

Kulinarny konkurs dla kół gospodyń wiejskich, czyli "Bitwa Regionów" jest w tym roku w formie prezentacji filmów wideo. Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

"Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo" - czytamy w komunikacie KOWR.

Koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe, Agata Kornhauser-Duda

Pierwsza dama chwali i docenia wiejskie gospodynie

Koła Gospodyń Wiejskich przeżywają renesans. Wieś rozwija się, unowocześnia i to w dużym stopniu zasługa kobiet, które dbają też o pielęgnowanie tradycji - mówiła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama uczestniczyła w Lublinie w gali...

- Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe - zachęca Grzegorz Puda, minister rolnictwa.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W ubiegłych latach "Bitwa Regionów" cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 kół. Najlepsze danie - nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty - przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

"Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią"- napisał KOWR.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł. Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj