Biopaliwa pod lupą. Przeszukania w całym kraju

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-07-2018,13:40 Aktualizacja: 10-07-2018,14:06
A A A

Siedziby kilkunastu podmiotów gospodarczych, zajmujących się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw, przeszukali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z pracownikami urzędów celno-skarbowych i Inspekcji Transportu Drogowego.

Te czynności zostały zrealizowane na terenie całego kraju na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

gmina czempiń, wielkopolska, woda zamiast oleju, oszustwa, kościan

Pomysłowość oszustów nie zna granic. W zbiorniku była woda zamiast oleju

Rolnik z gm. Czempiń (woj. wielkopolskie) starał się być bardzo czujny, ale i tak kupił 1000 litrów wody w cenie oleju napędowego. Być może jednak odzyska stracone pieniądze, bo policja ujęła sprawcę. W połowie lutego do jednego z...
Wzięło w nich w sumie udział 180 funkcjonariuszy CBA, urzędów celno-skarbowych (zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego) oraz ITD.

W sumie w 40 miejscach zabezpieczono dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw.

Przeszukania mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem gdańskiej prokuratury.

- Dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w okresie od listopada 2015 roku do marca 2017 r. na terenie całego kraju i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyć w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej, które to działania naraziły Skarb Państwa na starty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych - poinformował prok. Maciej Załęski, rzecznik prasowy PR w Gdańsku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement