Biomasa nie była "bio". Jest już 42 zatrzymanych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-09-2018,15:20 Aktualizacja: 27-09-2018,15:24
A A A

Agenci CBA - na polecenie prokuratora - zatrzymali kolejne dwie osoby w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra-Elektrownia Szczecin.

Szczecińska delegatura biura prowadzi śledztwo pod nadzorem tamtejszej prokuratury okręgowej w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą. Według śledczych w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych i norm technicznych.

biomasa, pellet, kocioł na biomasę, instalacja biomasowa, spalanie biomasy, wfośigw, dotacje na oze

Kup kocioł na biomasę. Fundusz zwróci ci pieniądze

O dotacje na zakup i montaż instalacji biomasowych mogą wnioskować właściciele domów jednorodzinnych w Świętokrzyskiem. 100-proc. dofinansowanie oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach....

- Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było - podaje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Na polecenie prokuratora agenci zatrzymali w Szczecinie i okolicach kolejne dwie osoby podejrzane w śledztwie. To były pracownik elektrowni oraz kierowca dostarczający fałszywą biomasę. Usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej zatrzymano w tym wątku śledztwa 40 osób m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra-Elektrownia Szczecin, kierowców ciężarówek oraz przedstawicieli producentów biomasy.

Ówczesny główny inżynier elektrowni został złapany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników elektrowni.

Proceder, jak wskazują dotychczasowe ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę Polskiej Grupy Energetycznej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement