Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021. KRUS czeka na zgłoszenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KRUS (em) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2021,10:30 Aktualizacja: 01-04-2021,14:21
A A A

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w 18. Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Zgłaszać można się do 23 kwietna.

W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe - zwycięzca 17. odsłony konkursu został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

100 wałów z nowymi osłonami. Nie lekceważ bezpieczeństwa!

Blisko 400 rolników odniosło w I półroczu obrażenia w wyniku pochwycenia czy uderzenia przez ruchome części maszyn. Poziom bezpieczeństwa gospodarze mogą podnieść m.in. przez wymianę osłon i to właśnie promuje KRUS. Przedstawiciele...

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

Celem jest ponadto promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy i  chorobom zawodowym. Udział w konkursie mogą brać duże, i małe gospodarstwa. Warunkiem jest by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe.

Podczas eliminacji sprawdzą, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący KRUS, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Ważne terminy:

  • 23 kwietnia - mija termin zgłaszania udziału w konkursie
  • 25 czerwca - zakończenie etapu wojewódzkiego konkursu
  • lipiec-sierpień - wizytacja gospodarstw finałowych (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju)

    Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement