Bezczelnie kradł baloty z pola. Później mówił, że tylko pożyczył

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-08-2017,15:55 Aktualizacja: 18-08-2017,16:10
A A A

Baloty ze słomy to w ostatnich latach towar deficytowy m.in. ze względu na warunki atmosferyczne. Ten "towar" na celownik wzięli już nawet złodzieje.

Funkcjonariusze z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie (woj. wielkopolskie) otrzymali zgłoszenie o kradzieży 15 balotów sprasowanej słomy, która miała miejsce na terenie gminy Święciechowa.

Wartość tego mienia oszacowano na 1200 zł.

kradzież drewna, policja, Kłobuck, kradł drewno z lasu, przestępstwo

Kradł w lesie. Prokurator zajął mu ciągnik

Coraz trudniej bezkarnie kraść w lesie. Przekonał się o tym kolejny amator darmowego drewna. Mieszkaniec gminy Mykanów w województwie śląskim stracił na poczet kar swój ciągnik rolniczy. Gdy do leśników z Nadleśnictwa...
"Mundurowi w wyniku bardzo dobrego rozpoznania terenu szybko ustalili, że na jednej z posesji znajdują się podobne do opisywanych przez pokrzywdzonego baloty. To, że mogą one pochodzić z kradzieży, zdradziły charakterystyczne kolory siatki, którą owinięta była słoma oraz rozmiar balotów" - relacjonuje leszczyńska komenda.

Jak podaje, właściciel nieruchomości początkowo twierdził, że pożyczył kilka balotów sprasowanej słomy od znajomego rolnika.

"Dzielnicowi nie dali wiary tym wyjaśnieniom, a kolejne kroki, jakie podjęli w sprawie, doprowadziły do ustalenia, że właściciel tejże nieruchomości, 24-letni mieszkaniec gminy Święciechowa, jest odpowiedzialny za kradzież" - informują policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement