Będą protestować przeciwko GMO. Możesz się przyłączyć

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
05-01-2015,13:20 Aktualizacja: 16-01-2015,13:47
A A A
10 stycznia o godz. 12 pod Pałacem Prezydenckim odbędzie się akcja protestacyjna, która ma przekonać Bronisława Komorowskiego do zawetowania nowelizacji ustawy o GMO. 
 
Organizatorzy protestu prowadzą już akcję wysyłania listów do prezydenta, by nie podpisywał kontrowersyjnej ustawy. Liczą, że dokument zostanie skierowany do dalszych prac w Sejmie. 
 
"Ja, jako Polka/Polak i patriotka/patriota domagam się, aby zawetował Pan nowelizację ustawy o GMO! Ten bój w głównej mierze toczy się o kwestie związane NIE z zakładami inżynierii genetycznej, czyli genetyką zamkniętą, lecz z zamierzonym uwolnieniem GMO do środowiska. Pod tą nazwą kryją się doświadczenia polowe, na które pozwolenie wydawać ma ministerstwo środowiska" - piszą organizatorzy sobotniego protestu. 
 
Ddają, że "największe zagrożenie to fakt, że uprawy GMO niszczone będa po kwitnieniu, a więc mimo pasów ochronnych może nastąpić, i z pewnością tak się stanie, przeniesienie pyłków na okoliczne uprawy".
 
"Tragiczne skutki podstępnego wprowadzenia do Polski GMO trudno wprost oszacować. To nie tylko znaczące pogorszenie zdrowia Polaków, lecz także utrata suwerenności gospodarczej i żywnościowej kraju oraz utrata światowych rynków zbytu, jako że zdecydowana większość krajów nie chce importować żywności GMO. Czy naprawdę potrzebne nam są kolejne embarga?" - pytają przeciwnicy GMO w Polsce na koniec listu i zachęcają do przyłączenia się do sobotniego protestu.
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu